PRESTA-mix, spol. s r.o.

Blanenská 1762, 664 34 Kuřim, +420 541 212 616, prestamix@prestamix.cz

Beton připravený na míru

Kompletní služby ve výrobě, dopravě a čerpání betonu

Doprava a čerpání betonu

Doprava a čerpání betonových směsí je další ze základních činností, které naše betonárna poskytuje. Přeprava čerstvého betonu je zajišťována kromě vlastních vozidel zákazníků také našimi auto-domíchávači o objemech 5, 7, a 9 m3, na podvozcích Tatra, Mercedes a Iveco a Man, které dopraví beton nejen v Kuřimi ale i do okolí. V případě špatné dostupnosti či chybějících sjízdných komunikací na stavbu je k dispozici mix o objemu 9 m3 osazený na vojenském podvozku Tatra 8×8 s pohonem všech kol, která je schopna dopravit beton i do míst, kde se ostatní auta nedostanou. Zkušená obsluha s mnohaletými zkušenostmi s dopravou betonu dopraví beton až do místa vašeho požadavku, v případě špatné přístupnosti není problém nás kontaktovat a my rádi přijedeme a navrhneme optimální řešení jak po finanční, tak technické stránce ku spokojenosti zákazníka. V případě potřeby volejte na telefon 724 510 907.

 

 

 

 

Čerpadla na beton

V případě potřeby čerpaní betonu jsou na betonárně k dispozici čerpadla betonu výrobců Putzmeister, Schwing a Wibau, osazená na podvozcích Tatra a Man, která mají dosah 24, 28, 32, 36 a 41 metrů a hodinovým výkonem až 100m3/hod. V případě potřeby zákazníka pro přečerpání betonu na větší vzdálenost je možné napojení přídavného vysokotlakého ocelového potrubí a hadic k těmto čerpadlům, které umožňují dopravit beton na vzdálenost až 200 m zejména v případě nepřístupnosti terénu. Výhodou použití čerpadel na beton je výrazné zkrácení doby betonáže na rozdíl od použití jeřábu a dále umožňují uložení čerstvého betonu na požadované místo bez použití dalších mechanismů a to i například oknem či jiným otvorem, případně uložení betonu do spatně přístupných míst či výšek. Pro drobné stavebníky lze čerpadlo použít v případě složitějšího přístupu na stavbu, zejména pokud hrozí poškození chodníků případně příjezdových cest těžkou technikou. Čerpadla jsou s výhodou používány i v případě nutnosti dopravení betonu přes střechu rodinného domu, vzhledem k tomu, že čerpadla jsou dálkově ovládána až na vzdálenost 100m.

Všechny mixy a čerpadla jsou vybaveny vysílačkami rádiové sítě na samostatné frekvenci řízené dispečinkem. Tento systém umožňuje plnou a okamžitou operativnost, vedoucí ke stálé informovanosti všech zúčastněných, kdy řidiči mohou hlásit ze stavby informace o průběhu betonáže dispečinku a je tak zajištěna maximální optimalizace dodávek betonu na stavbu, aby byly uspokojeny v maximální míře požadavky zákazníků při dodávkách betonu. Zákazníkovi je tím umožněno okamžitě hlásit betonárně zpomalení, zastavení nebo změnu konzistence betonové směsi.

 

 

 

 

Autodomíchávač s čerpadlem betonu

Dopravu a čerpání betonu zajišťujeme i za pomoci speciálních strojů, které nabízejí více možností využití. Příkladem může být Cifa MK25H Carbotech. Tento stroj nabízí možnost využítí autodomíchávače a čerpadla v jednom, kdy vámi objednaný beton doveze a přečerpá na vámi určené místo až do vzdálenosti 25 metrů od vozidla a díky malému zapatkování je schopný se dostat i do ztížených prostor.

 

 

 

 

Autodomíchávač s pásovým dopravníkem

Dopravu a ukládání betonu zajišťujeme i za pomoci pásových dopravníků, kdy beton je ukládán za pomoci pásu. V těchto případech je beton dopravován na stavbu mixem, který následně vysypává beton na pás a za pomoci pásu je beton ukládán na požadované místo.

 

 

 

 

Čerpání betonu stabilním čerpadlem

Čerpání betonu na stavbě může probíhat i za pomoci malých „pístových čerpadel“, nazývaných občas i jako „stacionární čerpadla“. Tyto čerpadla poskytují možnost čerpání betonu nejen v nepřístupných místech, ale i velmi vzdálených od komunikace, kam se klasický autodomíchávač, nebo velké čerpadlo nedostane. Tento typ čerpadla dokáže přečerpat různé typy betonů až do vzdálenosti 100m a často bývá velkým pomocníkem při betonáži v úzkých uličkách.

 

 

 

 

Zadej poptávku